Jakub, dispečer

v DITONU od roku 2018

„baví mě to, je to super práce“

V DITONU pracuji něco málo přes 4 roky jako dispečer ve výrobním závodu Paskov. Baví mě to, je to super práce. Baví mě organizování, řešení problémů, plánování a práce s těmi kluky (řidiči). Někdy mívám i slabší chvilky, když je toho hodně, což je v situacích, kdy máme kolem 50 přeprav denně, ale vždycky si řeknu, že to za to stojí!

Kromě plánování dopravy je součástí mé práce zastřešit auta po technické stránce - servisy, údržby, pneumatiky, cokoliv, co kluci potřebují... Za mě je velký pracovní úspěch, když vše klape, jak má, všechna auta jezdí a papíry jsou v pořádku. Sám jsem začínal jako řidič a zde jsem dostal možnost posunout se dál. Nejdřív jsem z toho měl trochu obavy, protože se říká, že ti, co přejdou z řidiče na dispečera, jsou pro řidiče nejhorší vedoucí (protože práci šoférů znají, vědí, co se stihnout dá, co ne atd.). Ale já to naopak vnímám jako velkou výhodu, znám problematiku a vím, co je únosné, co už ne – i z hlediska množství práce.

V mojí předchozí práci byl špatný přístup zaměstnavatele, který způsobil, že jsem tam nebyl spokojený. Ale tady v DITONU je to jiné. Sám komunikuji s majitelem a vždy najdeme společnou řeč. Má jiný přístup, je vstřícný a lidský. Říkám si, že ho nemůžu zklamat, protože mi zde byla umožněna tato práce. Bral jsem to jako velkou příležitost. Na pozici dispečera jsem totiž neměl žádnou praxi, jen potřebné vzdělání, a přesto mě vybrali. Pokud by se někdo zajímal o práci u nás, určitě bych mu naši firmu doporučil. Já jsem tady spokojený a rád, protože pracuji s kolegy, kteří za to rozhodně stojí.

Nastavení cookies